Kod ovog superheroja Wikipedija nam dosta objašnjava: „Halkovo pravo ime je Brus Baner i sin je doktora Brajana Banera i Rebeke Baner. Ljubomoran na Brusovu bliskost sa majkom, (Mars u Raku), otac je kući često dolazio pijan i maltretirao ih pa su Rebeka i Brus odlučili da pobegnu od njega. (Mars u Raku – porodične drame, nasilja, alkoholizam, Edip, no i bez Edipa privrženost majci) Saznavši za bekstvo, Brajan Baner ih pronalazi i ubija svoju ženu, Brusovu majku pred Brusovim očima. Na dalje usvaja ga tetka (opet žene kao temelji odrastanja) a on kasnije postaje fizičar na Univerzitetu u Kaliforniji.“
Hulk kada se razbesni doživljava transformaciju, postaje čudovište koje se ne da obuzdati niti zaustaviti, u svojim nastupima tada često može da povredi i najbliže. Inače je povučen, mio pogotovo u ovoj poslednjoj predstavi sa džemperčićem 🙂 Njegova osnovna moć je nadljudska SNAGA, izdržljivost i samoisceljujuća moć. No postoji jedna slabost u svoj toj Hulkovoj moći što u nastupu besa dok njegova snaga raste (i on se fizički transformiše iz Brusa u Halka) njegova inteligencija se smanjuje. Otuda u stripovima (više nego na filmu) njegova dela su često u rangu onih koje rade zlikovci („an unwilling and unintentional villain, but a villain nontheless.“) To je tako i kod ljudi sa Marsom u Raku. Sva incidenti kojima su doprineli i koje su počinili uglavnom jesu nenamerni. To je ono „nisam htela da te tako zaboli“ ili „nisam hteo toliko jako da udarim u zid kad sam se iznervirao, al evo rupe!“ Odatle je pažljivo biranje okruženja za ljude generalno sa pozicijom Marsa u Raku možda i najbitnije. Jer okruženi ljudima koji ih vole, kao što je Brus u suptini sa Avangers ekipom, lakše naprave kontakt sa sobom u toj slepoj sekundi kada su u prilici da im padne mrak.
I zato kada vam neko sa Marsom u Raku kaže „Don’t make me angry. You wouldn’t like me when I’m angry“, što je Halkov catchphrase, poverujte…